Prekės su nuolaida

Naujienos

Kauke karnavalui (istorija)

Kauke karnavalui (istorija)

Karnavalinės kaukės yra puikus aksesuaras karnavalui. Puiki kaukė karnavalui yra tikras meno... Plačiau
Karnavaliniai rūbai. Patarimai.

Karnavaliniai rūbai. Patarimai.

Karnavaliniai rūbai arba kitaip traktuojami karnavaliniai kostiumai gana dažnai praverčia tais... Plačiau
Karnavaliniai kostiumai - žiemos teminių vakarėlių galvosūkis

Karnavaliniai kostiumai - žiemos teminių vakarėlių galvosūkis

Gruodis – turbūt smagiausias ir spalvingiausias metų mėnuo – jame daug malonaus šventės laukimo,... Plačiau
Eastcon kaukių paroda

Eastcon kaukių paroda

Dalyvavome Eastcon koncerno žaidimo "Kauno Karnavalas" finale, kuris vyko 2015.03.14 Žalgirio... Plačiau

Kauke karnavalui (istorija)

Karnavalinės kaukės yra puikus aksesuaras karnavalui. Puiki kaukė karnavalui yra tikras meno kūrinys. Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie šį priedą, prisiminsime jo istoriją ir kai kurias veisles.

kaukė karnavalui

Istorijos pradžia

Kaukės iš pradžių buvo ritualo dalis atributai. Kiekviena kaukė turėjo savo konkrečią reikšmę ir pritaikymą. Šiandien daugelis tradicijų yra išsaugotos, transformuojamos į modernų stilių. Toliau apsvarstykite, kokia yra Venecijos karnavalo kaukes istorija.

Taigi, senovės laikų kaukės buvo būdaspaslėpti savo tapatybę tiems, kurie turėjo nusikaltėlių glaudžius ryšius, dalyvavo neteisėtuose veiksmuose. Pirmieji tokie priedai pasirodė Venecijoje kelis šimtmečius.

Kaukių apdailai buvo skiriama didelė reikšmė. Prabangumas ir grožis, kurį jie apšvietė, sukėlė baimę.

Dėl apdailos, kailio, brangių audinių,brangakmeniai, paukščių plunksnos. Pagrindas buvo pagamintas iš papier-mâché. Tiesiogiai susieta su Venecijos karnavalu (Carneval) pasirodė šiek tiek vėliau. Kaip turtų savybės ir visų saviraiškos rūšių kaukės puikiai tinka šioms procesijoms, besimėgauti visais gyvenimo malonumų atspalviais.

Karnavalinės kaukės

Jei aptarsime karnavalines kaukes, tuomet reikėtų pasakyti, kad jie pasirodė Venecijoje. Nešioti šiuos priedus prasidėjo jau seniai, ir tai buvo daug priežasčių.

Kaukės buvo nusidėvėję ir įdomus, kad paslėptų savo veidą, padarę tam tikrą nuodėmę. Taip atsitiko, kad kai kurių Venecijos gyventojų veidai buvo paslėpti daugelį metų.

XVIII amžiuje garsėja Venecijos karnavalais skleisti visoje Europoje. Kiekvienas gali jame dalyvauti, neatsižvelgiant į socialinį statusą, kilmę. Tokios įvairios kolekcijos kaukės turėjo tam tikrą išlyginimo funkciją: slapstydamas jų vežėjų asmenybę, jie leido žmonėms laisviau jaustis.

Įvairūs kaukės buvo pagaminti specialiai seminarai. Dekoravimui buvo suteikta didelė svarba: turtingi žmonės galėjo sau leisti užsisakyti unikalų priedą švęsti. Kaukės už karnavalą buvo pagaminti savo rankomis, ir nuo jų jų originalumas nekenčiamas.

Be to, mes atkreipiame daugiau dėmesio į atskirus kaukių tipus, kurie tapo labai populiarūs dėl ryškios simbolikos.

Bauta - populiariausi karnavalo kaukė

Ši kaukė panaši į karnavalą Venecijo jedažniausiai, ir galiausiai tapo populiaresni. "Bauta" tarnavo tam, kad vežėjas nepatirtų jo socialinės kilmės. Jie naudojo kaukę ne tik karnavalo procesijose.

Bauta, pirmiausia, davė savininkui jaustis laisva bet kurioje aplinkoje. Socialinių normų įtaka nebuvo tokia našta, ir tai buvo pageidautina daugumai gyventojų. Kaukė davė laisvę romantiniuose nuotykiuose, dažnai nusikaltėliams.

Bauta turi neįprastą formą, kampinę ir nelanksčią. Šiek tiek suminkština dekoro įspūdį, taip pat kaukės ir tradicinės trikampės skrybėlės derinį. Tai buvo ansamblis su skrybale, lietpalčiu, dideliu satino dangteliu, kurį paprastai dėvėjo Bautu Venecijoje. Ši kaukio rūšis taip pat vadinama Casanova ar Larva.

kaukes Venecijos karnavalas

Kaukės savo rankomis

Dėl šiuolaikinės šventės tai yra labai tinkama karnavalinė kaukė. Naujųjų metų karnavalai greitai populiarėja posovietinėje erdvėje. Vaikai ir suaugusieji mielai bando įvairias kaukes: paslaptingas "Amazonės", beviltiški girliandos, kompaktiškos fėjos, mieli gyvūnai. Šiandien jie gali būti ne tik įsigyti, bet ir savarankiškai, naudojant vieną iš daugelio metodų.

Taigi, už karnavalo kaukes savo rankomis tradicinis papier-mache, išleistas iš plono gipso sluoksnio. Taip pat įdomūs yra metodai, taikant skystą silikoną: ant popieriaus tušo esantis specialus pistoletas rodo kaukės ažūrinį kontūrą ir po to džiovinant pašalinamas.

Elegantiškos kaukės pagamintos iš audinių. Sėkmingai derinti veltinį, satiną, nėrinius, formuojant įnoringas formas, žongliruoti su spalva.

Išvada

Taigi mūsų istorinis nukrypimas kaukių sukūrimo laikai. Mes ištyrėme keletą šventinio atributo variantų ir sužinojome, kiek veidų gali būti kaukes. Naujųjų metų karnavalui, teminėms vakarėliams, gimtadieniams ir kitoms atostogoms galite naudoti šiuos priedus, kad sukurtumėte tinkamą nuotaiką.